Dlaczego Ruby?

Ruby jest najłatwiejszym językiem do nauki

Ruby jest językiem wysokiego poziomu. Oznacza to, że kod napisany w tym języku nie jest bezpośrednio zrozumiały dla komputera – większą część kodu stanowią tak naprawdę normalne słowa w języku angielskim, dlatego kiedy zaczynasz przygodę z programowaniem, Ruby jest najłatwiejszym językiem do nauki.

Ucząc się łatwiejszego języka, jesteś w stanie szybciej osiągnąć wyższy poziom jego znajomości.

Ruby jest początkiem do Ruby on Rails

Wiele osób nie ma pewności jaka jest różnica między Ruby a Ruby on Rails. Ruby jest językiem programowania, Ruby on Rails - frameworkiem, który wykorzystuje język Ruby. Pomyśl o frameworku jako zestawie gotowego kodu, który programista może wykorzystać do budowy aplikacji.

Dalej nie rozumiesz? By stworzyć jakąkolwiek aplikację (kanapkę), potrzebny jest framework, czyli chleb. W naszym przypadku frameworkiem jest Ruby on Rails. Jednak by mieć chleb, trzeba go najpierw upiec z mąki i wody, które symbolizują język Ruby. Podsumowując: w języku Ruby jest napisany framework Ruby on Rails, który stanowi podstawę aplikacji. Teraz to już proste, prawda?

Ruby ma niesamowitą społeczność

Utknąłeś z jakimś problemem programistycznym lub masz po prostu pytanie? Społeczność Ruby jest ogromna i pełna entuzjastów, którzy chętnie Ci pomogą. Bardzo duzą popularnością cieszą się spotkania, na których programiści spotykają się osobiście, aby uczyć się od siebie. Bardzo popularną grupą jest KRUG czyli Kraków Ruby User Group.

Jak zacząć uczyć się Rubiego?

Nie wiesz jak zacząć? Pomożemy Ci w tym podczas dwumiesięcznego kursu pod okiem naszych specjalistów. Wypełnij formularz i rozpocznij naukę.

Rozwiń skrzydła w branży IT! ZAPISZ SIĘ NA KURS JUŻ DZIŚ!

Po przesłaniu formularza otrzymasz link do testów on-line. Następnie poinformujemy cię, czy zakwalifikowałeś się do kolejnego etapu rekrutacji - rozmowy w naszym biurze.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej?

arek@bluemond.pl
+48 666 008 191
(Telefon dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 9-16).

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Yieldbird Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10 (Administrator danych). Mogę cofnąć zgodę w każdym czasie. Date będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgodny. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności. Mam prawo dostepu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych.